Διαστημική μπάλα από τον Θρύλο και 4-0 την Ξάνθη

Ο Ολυμπιακός ισοπέδωσε και την Ξάνθη, με 4-0 και μέσα σε ένα κατάμεστο Καραϊσκάκη κέρδισε ξανά το χειροκρότημα!

Γεμάτο γήπεδο, γιορτινή ατμόσφαιρα, θρυλικές βραδιές, μοναδικές! Ο Ολυμπιακός γνωρίζει καλά τι σημαίνει «ατμόσφαιρα»! Μπροστά στους φιλάθλους του, οι οποίοι γέμισαν τον Ναό του ποδοσφαίρου, το θρυλικό Καραϊσκάκη, ισοπέδωσε την Ξάνθη με 4-0 και έδειξε ξανά ποια είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα!

Το φιλμ του αγώνα:

9’ Σουτ του Ελαμπντελαουί μέσα από την περιοχή και δεξιά, έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς.

10’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!! 1-0 για τον Θρύλο με τον Γκιλιέρμε! Ο Φορτούνης εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Βραζιλιάνο χαφ να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στη γωνία του Ζίβκοβιτς!

16’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ!!!!! 2-0 για την ομάδα μας γρήγορα γρήγορα στο ματς. Και πάλι ο Γκιλιέρμε! Ο Ντίας πέρασε στον Ομάρ, αυτός έκανε το γύρισμα από δεξιά και από κοντά με πλασέ ο Βραζιλιάνος χαφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς για δεύτερη φορά στο ματς!

19’ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να… τελειώσει από το εικοσάλεπτο το ματς! Ο Ζίβκοβιτς λέει «όχι» στον Φορτούνη σε τετ α τετ, μετά από ωραία κάθετη πάσα του Ποντένσε.

21’ Σουτ του Γκιλιέρμε από μακρινή απόσταση, ο Ζίβκοβιτς υποχρεώθηκε να διώξει δύσκολα σε κόρνερ. Κοντά στο χατ τρικ ο Βραζιλιάνος χαφ που κάνει τρομερά πράγματα μέσα στον αγωνιστικό χώρο, για ακόμα ένα ματς!

26’ Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Ζίβκοβιτς. Ακόμα μία καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό!

39’ Σουτ του Ντίας μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

40’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ομάρ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά σούταρε πάνω από το δοκάρι.

44’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!!! 3-0 για τον Θρύλο με τον Ελαμπντελαουί! «Περίπατος» για την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο! Ο Καμαρά έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Ομάρ πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε με κεφαλιά μέσα από την περιοχή.

50’ Δυνατό σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

57’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!! 4-0 για τον Θρύλο με τον Κώστα Φορτούνη! Ο Γκιλιέρμε με εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον αρχηγό μας και αυτός με καταπληκτικό κοντρόλ και άψογο πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς!

67’ Σουτ του Ομάρ μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Ζίβκοβιτς.

81’ Ο Μασούρας έκανε πάσα στον Χασάν, αυτός πλάσαρε και σκόραρε, αλλά ο πρώτος καταλογίστηκε εσφαλμένα σε θέση οφσάιντ!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Μεριά (69’ Παπαδόπουλος), Σισέ, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε, Καμαρά, Ποντένσε (58’ Μασούρας), Ντίας, Φορτούνης (74’ Χασάν), Σολδάνο.

Α.Ο. Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Αμορίμ, Κασάδο (46’ Χατζητερζόγλου), Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Ντιρεστάμ, Μελιόπουλος, Μπρίτο (73’ Φακκής), Σαρπόνγκ (66’ Θυμιάνης), Μπαξεβανίδης, Σιλά.