4-0 και λίγα ήταν…

Ο Θρύλος έκανε μια ακόμα εκπληκτική εμφάνιση! Αυτή τη φορά «θύμα» του ήταν ο Πανιώνιος. Το σκορ σταμάτησε στο 4-0! Μέσα σε 18 λεπτά οι «ερυθρόλευκοι» τελείωσαν τη… δουλειά. Ένας Ολυμπιακός που χαίρεσαι και απολαμβάνεις να τον βλέπεις! Έκτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και συνεχίζει, μία εβδομάδα πριν από το ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Σκόρερ χρίστηκαν οι Χασάν (68’), Γκερέρο (75’), Λάζαρος (78’) και Βούκοβιτς (86’).

Το φιλμ του αγώνα:

3’ Μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου, ο Ποντένσε σούταρε στην κίνηση, με τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ!

5’ Καλή στιγμή για τον Θρύλο! Σουτ του Λάζαρου από κοντά, έδιωξε με υπερένταση ο Κότνικ!

8’ Ο Λάζαρος πέρασε τον Παπαγεωργίου, σούταρε με το αριστερό λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, έδιωξε ο Κότνικ σε κόρνερ!

22’ Σουτ του Γκερέρο από κοντά, μέσα από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε ο Κότνικ. Νωρίτερα στην ίδια φάση, ο Λάζαρος βρέθηκε πεσμένος στην περιοχή του Πανιωνίου από μαρκάρισμα του Μακρύλλου, δεν καταλόγισε παράβαση ο κ. Κοτσάνης.

28’ Ο Κούτρης σούταρε λίγο έξω από την περιοχή με το δεξί, με τον Κότνικ να διώχνει.

34’ Ο Κούτρης εκτέλεσε φάουλ, ο Γκερέρο έκανε σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα των παικτών του Πανιωνίου.

36’ Ο Λάζαρος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Κότνικ απομάκρυνε ξανά.

43’ Καλή στιγμή για τον Θρύλο! Σουτ του Λάζαρου μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Ποντένσε, η μπάλα άουτ.

45’+1 Εξαιρετικό χτύπημα φάουλ έξω από την περιοχή του Πανιωνίου από τον Λάζαρο, έπεσε και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κότνικ.

47’ Γύρισμα του Γκερέρο από τα δεξιά, με τον Νάτχο να κάνει την προβολή αλλά η μπάλα κόντραρε.

51’ Στη φάση που υπήρξε πέναλτι, ο Λάζαρος προσπάθησε να μπει από αριστερά με τον Ντομίνγκεζ να χρησιμοποιεί και το χέρι μαζί με το σώμα του.

52’ Ο Λάζαρος εκτέλεσε το φάουλ, ο Βούκοβιτς έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Κότνικ.

60’ Προσποίηση και σουτ του Λάζαρου μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε.

61’ Τρομερή πάσα του Γκερέρο στον Χασάν, πριν εκτελέσει ο Αιγύπτιος, ο Κότσιτς απομάκρυνε.

64’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Κούτρης έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Λάζαρος έκανε την προβολή στην κίνηση, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Κότνικ.

66’ Ο Τοροσίδης έκανε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κότνικ.

68’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ!!!!! 1-0 για τον Θρύλο με τον Αχμέντ Χασάν!!! Ο Νάτχο έδωσε στον Ποντένσε, αυτός στον Τοροσίδη, ο οποίος έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Αιγύπτιος με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

72’ Ο Γκερέρο εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.

75’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!!! 2-0 για τον Ολυμπιακό με τον Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο!!! Ο Κούτρης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά με το αριστερά, ο Ισπανός φορ, έκανε φοβερή κεφαλιά, η μπάλα βρήκε και κατέληξε στα δίχτυα.

78’ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Λάζαρος ανατράπηκε από τον Τσιλούλη, με τον κ. Κοτσάνη να δείχνει την άσπρη βούλα.

79’ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!! 3-0 για τον Θρύλο με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάζαρου!

86’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!!! 4-0 για τον Ολυμπιακό με τον Γιάγκος Βούκοβιτς! Ο Τοροσίδης έκανε γύρισμα από δεξιά, ο Σέρβος στόπερ με υπέροχο γυριστό έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και τα δίχτυα του Κότνικ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί (14’ Τοροσίδης), Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Νάτχο, Καμαρά, Λάζαρος (80’ Ντίας), Ποντένσε, Γκερέρο, Χασάν (83’ Σολδάνο).

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Κότνικ, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Οικονομίδης (80’ Σπιριντόνοβιτς), Κότσιτς, Κόρμπος (55’ Μανθάτης), Μακρύλλος, Αλί, Τσιλουλής, Καμαρά (75’ Μίκο).