Γενικά posted by

Τους βούλιαξε…!!!

Άλλοι στα… 4 και άλλοι στα 14! Ο Θρύλος έδωσε τα μπρατσάκια στο… χέρι στους παίκτες του Λοράντου που τους διέλυσε με 14-4 στο κολυμβητήριο των Ιλισίων, στο ματς για την 5η αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών.

Το παιχνίδι δεν χωράει ανάλυσης, καθώς ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ του ελληνικού πόλο με επιβλητική εμφάνιση δεν άφησε πολλά περιθώρια στους «πράσινους» να τον φτάσουν στο σκορ. Μπορεί στην αρχή που μείωσαν σε 2-1 οι πελάτες να το πίστεψαν, αλλά η συνέχεια γι’ αυτούς ήταν… τρομακτική!

Το γεγονός ότι οι «πράσινοι» είχαν να σκοράρουν 18:30 λεπτά τα λέει όλα. Άμυνα για σεμινάριο από τους παίκτες του Θοδωρή Βλάχου και επίθεση… φωτιά, με τον Φουντούλη να πετυχαίνει 5 γκολ, τον Βλαχόπουλο 3 και τον Δελακά 2. Τα δέκα γκολ διαφορά, αποτυπώνουν και το επίπεδο των δύο ομάδων. Αν και τα δέκα ήταν λίγα.

Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά οι Πειραιώτες χαλάρωσαν και ο Πάβιτς ο οποίος είχε κατεβάσει ρολά, επέτρεψε στους παίκτες του Τέο Λοράντο να πετύχουν άλλα τρία γκολ και να φτάσουν συνολικά τα τέσσερα.

Έτσι… βουλιάζει λοιπόν ο Πειραιάς πελάτες. Πάρτε το χαμπάρι! Εξάλλου, η ιστορία σας είναι αυτή, στον πάτο να είστε μία ζωή!

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 0-3, 2-6, 1-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Δελακάς 2, Γεννηδουνιάς 1, Φουντούλης 5, Σμιθ, Ποντικέας, Ντόσκας 1, Μουρίκης, Κολόμβος 1, Δερβίσης, Βλαχόπουλος 3, Γαλανόπουλος.

Πηγή:gavros.gr