Ποδόσφαιρο posted by

Ισόπαλος με τη Ντινάμο Κιέβου ο Θρύλος

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ήρθε ισόπαλος 1-1 στο δυνατό φιλικό με τη Ντινάμο Κιέβου, με τον Μπουχαλάκη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της ομάδα μας. Ο Θρύλος έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο παρά τη συνεχή βροχή που έπεφτε κατά τη διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο πέμπτο λεπτό πήρε το προβάδισμα. Ο Γκιλιέρμε έκλεψε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και έβγαλε τον Μασούρα γρήγορα στην αντεπίθεση από τα δεξιά. Ο τελευταίος γύρισε στο δεύτερο δοκάρι και ο Γκερέρο βλέποντας την κίνηση του Μπουχαλάκη πάσαρε με τη μία. Τα ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα είχαν δημιουργηθεί και ο Μπουχαλάκης με προβολή στην κίνηση δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0. Στα επόμενα δύο λεπτά ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ είχε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει με τους Γκερέρο και Βαλμπουενά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τοροσίδης, Σεμέδο (46′ Παπαδόπουλος), Μπα, Κούτρης (82′ Τσιμίκας), Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης, Γιώργος Μασούρας (65′ Ρατζέλοβιτς), Μπρούνο, Βαλμπουενά (65′ Φορτούνης), Γκερέρο.

Πηγή: olympaicos.org