Κρίμα… ΑΕΚ-Θρύλος 1-1

Αυτό το «διπλό» ήταν του Ολυμπιακού! Από την γκολάρα που σημείωσε ο Κώστας Φορτούνης στο 58ο λεπτό, ο Θρύλος είχε τον έλεγχο του ματς. Ήταν το απόλυτο αφεντικό! Ωστόσο, η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με την κεφαλιά του Μπακασέτα στο 90’. Ωστόσο, στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιάννης Φετφατζίδης έχασε μία απίστευτη ευκαιρία!

Το φιλμ του αγώνα:

33’ Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη στην… καρδιά της περιοχής της ΑΕΚ, ο Μεριά δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

42’ Μακρινό σουτ του Λάζαρου, ο Μπάρκας μπλόκαρε τη μπάλα.

44’ ΔΟΚΑΡΙ!!! Μεγάλη ευκαιρία για τον Θρύλο να ανοίξει το σκορ! Εξαιρετική κάθετη του Φορτούνη για τον Χασάν που πλάσαρε εξαιρετικά, με την μπάλα όμως να χτυπάει στο δοκάρι του Μπάρκα!

58’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!!!!! 0-1 για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης συνδυάστηκε εξαιρετικά με τον Ποντένσε, με τον Πορτογάλο να ξανά δίνει στον αρχηγό μας και αυτός με ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ στην κίνηση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπάρκα! ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Κώστα Φορτούνη!

75’ Καλή ευκαιρία για τον Θρύλο! Σέντρα του Ποντένσε από αριστερά, ο Χάσαν έκανε τη γυριστή κεφαλιά, έπεσε και έδιωξε ο Μπάρκας.

90’ Γκολ ισοφαρίζει σε 1-1 η ΑΕΚ με τον Μπακασέτα.

90’+4 Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό να πάρει τη νίκη στο τέλος! Ο Ποντένσε έφυγε στην κόντρα από αριστερά, έδωσε στον Γκερέρο, αυτός στον αφύλαχτο Φετφατζίδη, ο οποίος από κοντά αστόχησε.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης, Χουλτ, Τσιγκρίνσκι, Λαμπρόπουλος, Γαλανόπουλος (60’ Μοράν), Μπακασέτας, Σιμόες, Γκάλο (78’ Μπογέ), Λιβάγια, Κλωναρίδης (50’ Γιακουμάκης).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιλιέρμε, Λάζαρος (74’ Φετφατζίδης), Ποντένσε, Φορτούνης (81’ Τουρέ), Χασάν (85’ Γκερέρο).