Μπλακ άουτ και 3-1

Ο Ολυμπιακός πήγε στο Μιλάνο για να πάρει αποτέλεσμα κόντρα στη Μίλαν και έδειξε ότι το πίστευε από την αρχή! Η αλήθεια είναι ότι η ομάδα μας βρέθηκε κοντά στο να φύγει με μία μεγάλη νίκη από το «Σαν Σίρο», καθώς για 70 λεπτά στάθηκε παλικαρίσια χωρίς να νιώσει ιδιαίτερη απειλή από τους «ροσονέρι», με το γκολ του Γκερέρο από το 14’, να τον χρίζει πρώτο φαβορί για τη νίκη. Ωστόσο, οι «ερυθρόλευκοι» πλήρωσαν ένα κακό τους δεκάλεπτο στο ματς και εν τέλει «λύγισαν», χάνοντας με 3-1.

Το φιλμ του αγώνα:

14’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 0-1 για τον Θρύλο με τον Γκερέρο! Ο Νάτχο βρήκε τον Κούτρη στα αριστερά, εκείνος έκανε υπέροχη σέντρα και ο Ισπανός επιθετικός με εκπληκτική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Ρέινα! Φοβερό τελείωμα και προβάδισμα για την ομάδα μας!

22’ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Σε αντεπίθεσή της ομάδας μας, με τον Τουρέ να δίνει στον Ναουέλ, εκείνος σούταρε έξω από την περιοχή με το δεξί και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Ρέινα.

35’ Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Κούτρη να βρίσκει υπέροχα στα αριστερά τον Ναουέλ, ο Ρέινα βγήκε εκτός εστίας, ο Ισπανός πλάσαρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

46’ Δυνατό σουτ του Γκιγιέρμε έξω από την περιοχή, ο Ρέινα μπλόκαρε με υπερένταση την μπάλα.

50’ Καλή εκτέλεση φάουλ του Κούτρη, έπεσε στην δεξιά του γωνία και απέκρουσε ο Ρέινα.

57’ Νέα πολύ καλή σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά του Γκερέρο και άουτ. Πήγε να κάνει κάτι αντίστοιχο με τη φάση του γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Θρύλος!

66’ Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Νάτχο ο οποίος πέρασε δύο αντιπάλους του στον άξονα, πήρε μέτρα προς την περιοχή της Μίλαν, έκανε το σουτ με το δεξί, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!

70’ Γκολ 1-1 ισοφαρίζει η Μίλαν με την κεφαλιά του Κουτρόνε.

74’ Πολύ καλό σουτ του Φετφατζίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Ρέινα.

76’ Γκολ 2-1 για τη Μίλαν με τον Ιγκουαΐν.

79’ Γκολ 3-1 για τους γηπεδούχους με τον Κουτρόνε και πάλι.

90’+1 Ο Φετφατζίδης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σισέ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

90’+4 Ο Τσαλχάνογλου σούταρε με δύναμη έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο): Ρέινα, Καλάμπρια, Μποναβεντούρα (54’ Τσαλχάνογλου), Καστιγιέχο (54’ Κουτρόνε), Σούσο (80’ Μπορίνι), Ιγκουαΐν, Ρομανιόλι, Μπακαγιόκο, Ζαπάτα, Μπίλια, Ροντρίγκεζ.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τοροσίδης (78’ Μεριά), Μιράντα, Σισέ, Κούτρης, Νάτχο, Γκιγιέρμε, Φετφατζίδης, Ναουέλ (72’ Ποντένσε), Τουρέ (83’ Φορτούνης), Γκερέρο.